Фестиваль

Почавши розвивати тему зеленого туризму, ми зрозуміли, що її концепт далеко за рамками звичного гостьового будиночка, де турист може поїсти смачного борщу та поніжитись на сонечку. Наша зелена садиба творчого простору - Zavitaylo's Organic House  - це різноманітні майстер-класи, суспільні, просвітницькі, творчі  проекти та акції.

«Свіччине весілля» - це мультиместецьке етнодійство народжене в підтримку нашого проекту – «Музей -заповідник».

Це глобальна за своєю метою всенародна акція задля збережанння національної спадщини. А ще творчість – заради творчості. Розвиток, просвіта, культура…мистецтво в усьому, що нас оточує. Це акція всіх заради всіх і заради самих себе. Ми просто любимо життя, сонце, фарби, книги, музику. І вважаємо, що кожен має відчувати себе закоханим.

Ми обрали саме цю тематику невипадково, адже традиції «Свіччиного весілля» такі ж давні та багаті, як і землі нашого села. У древні часи наші пращури вшановували вогонь, аби той допомагав їм працювати впродовж довгих осінніх та зимових вечорів. Вікна в хатах були маленькими, самі хатки – низенькими, і всі майстри та ремісники творили біля вогника – свічки, потім каганця. За козацьких часів у Семенів день хлопців уперше садовили на коней та приймали до парубоцької ватаги. Свіччине весілля було дійством вогнів та вертепів на базарах та ярмаркових площах. А ще цей вечір ознаменовував початок сільських вечорниць та хатніх посиденьок.

Ми збираємо майстрів, ремісників, творчих людей і даємо їм простір творити, показати себе, надихнутися та надихнути інших. Лише за рік нам вдалося згуртувати місцеву громаду довкола дійсних цінностей, люди визнали свято народним дійством, проектом зацікавились міжнародні делегації.

 

Історія

Новини

Zavitaylo's Organic House
зелена садиба творчого простору
с. Березова Рудка
Пирятинський район Полтавська область

+38050-220-16-40
+38066-67-39-033
+38067-60-73-924
zavitaylo@gmail.com

ВГОРУ