Природа

У Березовій Рудці неймовірно красиво. Ця місцевість із давніх часів надихає художників, поетів та письменників. Численні ліси, водойми, болота, парки дихають життям та свободою. Тут ніщо не завадить вашому спокою та натхненню.

 

Маємо в селі ботанічну пам’ятку природи місцевого значення «Парк» загальною площею 1,0 га, що розташований поблизу місцевої школи. Він значно молодший парку-памятки, посадженого Закревськими - створений лише в 1982 році, але не менш красивий.

Крім того тут є гідрологічний заказник місцевого значення «Березоворудський» площею 150 га. заплавного комплексу річки Перевод, що має особливе водорегулююче, природоохоронне та естетичне значення;

Вас зачарує вже згадуваний парк-пам’ятка садово-паркового мистецтва загальнодержавного значення «Березоворудський» загальною площею 45 га, що розташований навколо маєтку Закревських.

У межах села та в його околицях безліч видів рослин і тварин, що перебувають під охороною Червоної книги України:

- астрагал шести квітковий, осока житня, зозулинець болотний, пальчатокорінник м’ясочервоний , сальвінія плаваюча, ковила волосиста;

- бджола –тесляр фіолетова (ксилокопа), сколія-гігант, вусач пахучий мускусний, жук-олень, сорокопуд сірий, голуб-синяк, бражник мертва голова, жук-хрестоносець земляний, шуліка чорний, орлан-білохвіст, кулик – довгоніг, видра річкова, горностай.

 

До цінних природних об’єктів відносять групу з 111 курганів давньоруської доби 4 км на північ від села Березова Рудка. Площа могильника 2, 8 га. Висота курганів до 1, 5 м. діаметр – 4-12 м. Оскільки некрополь не розорювався протягом кількох сторіч, на вказаній території зберігся масив зникаючої степової рослинності, що надає особливого автентичного колориту курганам. 

Оскільки некрополь не розорювався протягом кількох сторіч, на вказаній території зберігся масив зникаючої степової рослинності, що надає особливого автентичного колориту курганам.

Також цінним об’єктом є ставок у селі. На його луках в часи випасання худоби спостерігається високе різноманіття тварин та рослин в тому числі тих, що перебувають під охороною Червоної книги України.

 

Zavitaylo's Organic House
зелена садиба творчого простору
с. Березова Рудка
Пирятинський район Полтавська область

+38050-220-16-40
+38066-67-39-033
+38067-60-73-924
zavitaylo@gmail.com

ВГОРУ